logo-mini

Donosimo najnovije informacije Stožera civilne zaštite Međimurske županije, priopćenje

Čakovec, 13. ožujka 2020. – Nastavno na trenutnu situaciju vezanu za korona virus ( COVID 19 ) Stožer civilne zaštite Međimurske županije danas je održao izvanrednu konferenciju za medije. Od četvrtka, 12.ožujka 2020. na snazi je Odluka Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske kao i kriznog stožera Ministarstva zdravstva kojom je proširen broj zemalja iz kojih dolaze putnici, a nad kojima će se provoditi mjere samoizolacije u trajanju od 14 dana. Prema podacima nacionalnog stožera na popisu su: Kina, Italija, Južna Koreja, Hong Kong, Japan, Singapur, Malezija, Iran, Njemačka, Francuska, Švicarska, Španjolska, Austrija, Engleska, Nizozemska i Švedska te dio Slovenije (Bela Krajina)

Načelnik Stožera civilne zaštite Međimurske županije Josip Grivec kazao je: 11 Naglašavamo da  će  naši građani koji rode i žive u navedenim zemljama, ako dođu za vikend u Republiku Hrvatsku, morati  biti u samoizolaciji 14 dana te će se moći vratiti u navedene zemlje tek  po  isteku  zdravstvenog nadzora, tj. nakon tih 14 dana i to pod uvjetom da će biti zdravi. Savjetuje se tim osobama da ako nemaju neku hitnu situaciju kod kuće u Međimurju, da odgode dolazak te da prate situaciju slijedećih tjedana.